Šípková omáčka

30 gramů másla, 30 gramů mouky, 50 gramů šípkové zavařeniny, 1 lžíce citronové šťávy, kousek citronové kůry, 2 lžíce bílého vína, vývar, sůl

Z másla a mouky si připravíme žlutou máslovou jíšku. Do ní zamícháme šípkovou zavařeninu, podlijeme trochu vývarem, pečlivě rozmícháme, povaříme, přidáme sůl, citronovou šťávu a kůru, bílé víno, promícháme, přebubláme a šípkovou omáčku procedíme.

2 komentáře u „Šípková omáčka“

  1. Tento recept stojí za starou belu. Něco jako koupíme plechovku Uncle Ben‘ s a vlejeme ji za stálého míchání do špaget. Nikdo se zněj nedozví jak udělat ze šípků omáčku. Mám šípky a chci z nich udělat omáčku. To se chci naučit.

  2. Víte, pokuste se nedívat jen svým vlastním pohledem. Vy máte šípky a chcete omáčku, někdo jiný má zas šipkovou zavařeninu a chce udělat omáčku a recept kde by byl postup na čerstvé šípky by mu také nevyhovoval. Není možno každého učinit šťastným.

    Ale jestli máte šípky, tak je vyčistěte, povařte do měkka a rozmixujte (můžete je při vaření například dochutit malinko cukrem a citronovou kůrou) a použijte místo zavařeniny.

Komentáře nejsou povoleny.