Hrníčková bábovka s jablkem

2 hrníčky polohrubé mouky, 1 hrníček cukru, 1 hrníček mléka, 1/2 hrníčku oleje, 3 vejce, prášek do pečiva, 1 velké jablko, skořicový cukr

Mouku, cukr, prdopeč v míse promícháme, přilijeme mléko, olej, rozklepneme vejce a vše pečlivě rozmícháme na hladké tekutější těsto. Jablko oloupeme, zbavíme jadřince a nakrájíme přibližně na jednocentimetrové kostičky, které promícháme se skořicovým cukrem. Těsto na bábovku nalijeme do vymazané a vysypané moukou formy a pak do něj potopíme nakrájené jablíčko. Bábovkovou formu vložíme do trouby rozehřáté na 180 stupňů a pečeme něco méně než hodinu (upečená hrníčková bábovka se pozná tak, že když do ní píchneme špejli, tak nenechá na ní nalepené těsto).

4 komentáře u „Hrníčková bábovka s jablkem“

 1. Vážení, rád si hrníčkovou bábovku s jablkem udělám, ale podstatně dietnější, určitě zdravější a podstatně vláčnější.
  Můj recept: 2 hrníčky polohrubé mouky,1/2 hrníčku cukru,hrníček mléka, 2 vejce, prášek do pečiva, skořicový cukr a 3-5 nastrouhaných jablek.
  Do vymazané a polohrubou moukou vysypané formy nalejem vytvořenou směs a pečeme na 180 stupňů.
  Nedávám do směsi olej,méně cukru, místo 3 vajec dávám jedno,či dvě
  a skořici mohu hahradit kandovaným ovocem. Je to zdravější a mi to víc chutná. Přidáním jablek je bábovka vláčnější.

 2. je pro nenarocne ale je to jednoduche a dobre:-)

 3. Kristýno, souhlasím s Vámi. Hrníčková bábovka je v původním receptu jedníoduchá a dobrá. Samozřejě nemám nic proti alternativě hrníčkové bábovky jak ji představil Stanislav, ale to je věc chuti – i má manželka dává přednost, když místo hrnečku cukru dám jen polovic, ale mně chutná to s celým (je pravda, že tento recept je pro nás doma jistou kostrou na které zkoušíme mnoho variací). A tak to už u vaření je. Každý má jinou chuť a tyto recepty mají být spíše inspirací než jen doslovným a finálním verdiktem, jak se má vařit.

 4. Tento recept jsem hledala, děkuji! Jdu vyzkoušet.

Komentáře nejsou povoleny.