Mléčná dieta a jídelníček

Mléčná dieta je skvělý vynález pro každého, kdo má rád mléko, mléčné výrobky, kakao, zeleninové vývary či med, protože tyto potraviny v ní patří k základu. Mléčná dieta se drží de facto o víkendech, během týdne můžete jíst téměř cokoliv (kromě oběda), jen mělo by toho být o polovinu méně než obvykle. Slovo téměř znamená, že byste se měli vyhýbat tučným masům, různým uzeninám z odpadových produktů a pokud možno sladkostem, hlavně velmi sytým moučníkům.

Během týdne, neboli od pondělí do čtvrtka, vám mléčná dieta nahradí oběd, o víkendu určí celý jídelníček. První nástup by měl trvat kolem deseti dnů. Poté se můžete vrátit ke svým normálním stravovacím návykům s tím, že samozřejmě důležité je udržet střídmost a také byste vždy jeden týden v měsíci měli tuto dietu opakovat. Mléčná dieta je relativně zdravá a přístupná v každém věku, její jediné úskalí je povinnost zmenšení každodenních porcí o polovinu – tady musíte si nejdříve změřit jak normálně jíte, vydělit porce dvěma a bezkompromisně to během diety  dodržet (čili si i sami musíte nachystat do předu i nedietní jídelníček, pokud to budete dělat od oka, tak mléčná dieta nebude fungovat).

Jídelníček

Pondělí – čtvrtek
Oběd: 250 gramů tvarohu, 1 nízkotučný jogurt, 2 lžičky medu
Tvaroh utřeme s jogurtem a medem do hladka a sníme.
Zapijeme to 3/4 sklenicí minerálky smíchané se šťávou z 1 citronu oslazenou lžičkou medu

Pátek
po probuzení vypijeme sklenici převařené vody.
snídaně: sklenice nízkotučného mléka se lžičkou medu a kakaa
svačina: pomeranč nebo grep, průběžně popíjíte vodu (celkem litr ale dávkovaný po dvoudeckách)
oběd: biftek ze svíčkové (150 gramů) nebo 200 gramů uvařeného rybího masa (může být ochuceno bylinkami, případně pokapané citronovou šťávou), případně 200 gramů vařené drůbeže či králíka
svačina dvě hodiny později: nízkotučný jogurt rozmíchaný se lžičkou medu
přibližně kolem 4 odpoledne: medový nápoj jaký pijete celý týden
večeře po 7 večer: 3 malé misky nesoleného zeleninového vývaru, jíme v desetiminutových intervalech. Poté v dvacetiminutových intervalech se jí uvařená zelenina, také 3x.
Před spaním: jogurt se lžičkou medu nebo medový nápoj

Sobota
zůstaňte co nejdéle v posteli kde postupně pijte v menších množstvích: 1,5 litru vody, fresh šťávu z 2 grepů, 1 sklenku mléka s lžičkou kakaa a lžičkou medu, 1/2 litru nesoleného zeleninového vývaru
Po poledni snězte jeden jogurt s lžičkou medu a o dvě hodiny později se napijte medového nápoje
K večeři si dejte pečenou netučnou rybu (ideální je pstruh), porce 200 gramů, k tomu přikusujte mističku syrové zeleniny (pokud chcete dochutit, tak použijte vinegret).
Před spaním si dejte nízkotučný jogurt s rozmíchanou lžičkou medu.

Neděle
K snídani si dejte půl litru vody, poté šťávu z jednoho grepu a o čtvrt hodiny později kakao z nízkotučného mléka oslazené lžičkou medu.
Během dopoledne vypijte litr vody – postupně po skleničce každou půl hodinu.
K obědu si dáte 200 gramů drůbežího masa (krůtí nebo kuřecí prsa), uvařené nebo upečené v alobalu bez tuku. Může to být také netučná ryba ve stejném množství. Přílohou můžou být různé druhy salátu pokapané citronovou šťávou.
Svačinka o 3 odpoledne: kompot ze 2 jablek nebo ze sušeného ovoce (oloupat, nakrájet, krátce povařit v malém množství vody)
po páté vypijte sklenici medového nápoje
K večeři jeden brambor upečený v alobalu nebo uvařený ve slupce. K tomu syrová zelenina pokapaná olivovým olejem nebo opatrně rozpuštěným (nesmí se přepálit) máslem.
Před spaním vypijte sklenici medového nápoje.

A nezapomeňte také na normální pohyb, bez toho žádná dieta správně nefunguje.