Dieta modelek

Tato dieta modelek byla připravena dietoložkou France Aubry a měla být ukázkou, jak lze rychle zhubnout a i při tom zachovat zdravou výživu. Během této diety modelky mají jíst maso jen vařené nebo pečené na roštu. Z jídelníčku zmizely také brambory či těstoviny. Dieta je rozpracována na sedm dní z nichž ve dvou odpadá večeře.

Dieta modelek – základní rady

– denně vypít osm sklenic minerálky bez bublin
– každý den pít nějaký multivitamín, aby tělo dostalo potřebné vitamíny a minerály
– jestli i po jídle stále cítíme hlad, lze sníst jablko nebo žvýkat žvýkačku
– stoprocentní odsun tuku také není doporučen, lžička másla může pomoci udržet hezkou pleť
– káva by měla být omezena na maximálně tři denně

Snídaně na celý týden:

– sklenice vody s multivitamínem, slabý čaj nebo káva nebo ovocný čaj
– jogurt nebo 50 gramů nízkotučného tvarohu, ovoce

Oběd v pondělí a ve středu:

– 150 gramů masa připraveného na roštu nebo 2 plátky studeného masa
– mrkvový salát, nebo okurka, nebo rajčatový salát dochucený citronovou šťávou, lžičkou olivového oleje, troškou soli a pepře

Večeře v pondělí a ve středu:

– ryba na roštu nebo uvařená a nebo omeleta ze třech vajec
– fazolky nebo celerová kaše
– bílý jogurt bez cukru

Oběd v úterý a v pátek:

– 200 gramů bílé ryby z roštu nebo uvařené
– špenát nebo uvařená cuketa se lžičkou tuku
– zákusek, jablko nebo dvě mandarinky

Večere v úterý a v pátek:

– 200 gramů kuřecího nebo dva plátky šunky
– zelený salát natrhaný dochucený troškou olivového oleje, citronem, solí a pepřem, 50 gramů nízkotučného tvarohu

Oběd v sobotu:

– játra nebo směs mas na roštu
– květák nebo dušené houby
– zákusek, salát z ovoce nebo čerstvý ananas

Večeře v sobotu:

– talíř mořských plodů pokapaný jen citronem nebo vinným octem
– ryba připravená na roštu nebo uvařená

Oběd a svačina ve čtvrtek a neděli (není večeře)

– talíř zeleninového vývaru, cca 400 ml, lze dochutit bujónem
– zákusek, ovocný salát, bez cukru

Pozor, i tato dieta byť se tváří výrazně zdravěji je jen na sedm dní, delší pokračování má mít neblahý vliv na zdraví (na jisté problémy se zdravostí upozorňuje logicky i zásada pití multivitamínu, kterou ale normálně se živící člověk rozhodně nepotřebuje, neboť vše již dostává v potravinách). Obecně tato dieta modelek umožňuje shození přibližně 4 kil za ten týden, pro který je určena, rozhodně není určena pro neplnoleté osoby a kohokoliv se zdravotními problémy. Za plus této diety je většinou považován přísun mléčných výrobků, za největší vadu zmizení velmi užitečných uhlovodíků získávaných z obilovin, rozhodně také není zdravé jíst jen 3x denně a ve dvou případech 2x.

6 komentářů u „Dieta modelek“

  1. nezlobte se na mě,al takhle jím od ledna-víceméně. Vynechala jsem přílohy,jím zeleninu,ovoce,drůbeží maso a ryby ,k snídani bílé netučné jogurty.Nejen že nehubnu,ale ještě jsem přibrala!!! abych nezapoměla-piju 2-3 litry vody bez bublin.A jím 6X denně v malých dávkách. Nikdy jsem nebyla na sladké,takže ho ani nemůžu omezit. Prostě není pravda,že každý takhle zhubne,to jsou jen řeči

  2. Podívejte se, každý má jiný metabolismus, to je samozřejmé. Ale u diet nejde jíst více méně (píšete 6x denně a zde je jen 3x a 2x denně). Musíte být velmi přesná v dodržování rozpisu pak to by mělo fungovat – ale obecně s dietami je lepší se vždy jít poradit k lékaři, který vám našije jídelníček na míru a hlavně bude zdravý. Jen to bude trvat déle.

  3. Olis, nedivím se ti. Podle tohoto návodu bys nezhubla, ani kdyby ses na hlavu stavěla. Dát si totiž jabko po obědě a ještě na zahnání hladu po obědě, je nesmysl všech nesmyslů. Jabko v těle kvasí a zastaví metabolismus, který se snaží s obědem se poprat! Pokud chceš zhubnout, můžeš si dopřát vše, ale jen v rozumné míře a rozumném množství s pravidelnou stravou. Samo k tomu i pohyb.

  4. Zvláštní, dietoložka co tuto dietu vytvořila a ozkoušela ničemu nerozumí 🙂

    Jinak vaše tvrzení jak si můžeme dopřát vše jen v rozumné míře, je přesně obecný nesmysl bez faktů. Právě že diety se šijí na míru, protože ne každý si může dopřát vše, u každého je nutno zohledňovat mnoho aspektů a navíc prostě některá jídla zdravá nejsou. Pohyb ovšem je extrémně důležitý, ale správné stravovací návyky plus dieta U LIDÍ CO MAJÍ OPRAVDU PROBLÉM – čili ne u pěstování módní anorexie – je bezpodmínečnou podmínkou zdravého hubnutí.

  5. a nechybí tam náhodou čtvrtek??

  6. Jejda, máte pravdu, už je to v dietě opraveno. Ten oběd a svačina je samozřejmě pro čtvrtek a neděli a ne jak bylo pro středu a neděli. Překlep (nebo spíše přepis)

Komentáře nejsou povoleny.