Ořechové mufiny

150 gramů mouky, 150 gramů ořechů, 1/2 sklenice cukru (ideální by byl třtinový), 2 lžičky prášku do pečiva, 100 gramů másla, 1 a 1/2 sklenice mléka, 2 vejce, 1 lžíce medu

Vlašské ořechy si umeleme. Do mísy dáme hladkou mouku, umleté ořechy, cukr a prášek do pečiva a všechny suché suroviny pečlivě promícháme. Mléko ohřejeme, přidáme do něj med a tuk, rozmícháme a když trochu vychladne tak i vejce a vše spojíme s promíchanými suchými surovinami. Velmi pečlivě promícháme. Těsto pak naléváme do formiček na mufiny vyložených papírovými košíky, přibližně do tří čtvrtinové výšky. Troubu rozpálíme na sto osmdesát stupňů a moučníky v ní půl hodiny pečeme. Necháme je vychladnout a pocukrované podáváme.

tip: ořechové mufiny můžete místo normálního pocukrování potáhnout cukrovou krustičkou, která je možná maličko pracnější ale rozhodně efekt za to stojí. Tři lžíce mléka spojíte s rozpuštěnou lžičkou másla a přidáte skoro skleničku moučkového cukru a vše velmi pečlivě rozmícháte či rozmixujete a touto směsí mufiny potřete.