Řezy Míša

těsto: 6 vajec, 6 lžic moučkového cukru, 6 lžic polohrubé mouky, 2 lžíce oleje, 2 lžíce kakaového prášku, prášek do pečiva, olej a mouka na vymazání a posyp formy

tvaroh: 500 gramů tučného tvarohu, 100 gramů másla, 70 gramů cukru

poleva: 150 gramů čokolády na vaření, 70 gramů másla, 3 lžíce smetany

Bílky oddělíme od žloutků. Žloutky utřeme pořádně s moučkovým cukrem, poté přidáme polohrubou mouku, olej a kakao a pečlivě rozmícháme. Z bílků ušleháme tuhý sníh, který vmícháme do kakaového těsta. Vyšší pekáčeknebo dortovou formu pečlivě vymažeme a vysypeme hrubou moukou a těsto do něj nalijeme. Troubu rozehřejeme na 180 stupňů, pekáč do ní vložíme a pečeme přibližně 15 minut – může to být i déle, těsto zkoušíme špejlí. Hotové vyndáme z trouby a dáme na chladnější místo (pokud mezi horní hranou pekáčku či formy a píškotem nám zbylo dostatek místa, piškot pokud možno nevyndáváme). Mezitím co chladne utřeme nebo rozmixujeme tvaroh s máslem a cukrem. Na vychladlý základ naneseme tvarohový krém a dáme do lednice přituhnout. Ve chvíli kdy je již vše studené, v hrnečku si rozpustíme máslo, v něm čokoládu a když se rozpustí pečlivě rozmícháme smetanu. Ještě horkou čokoládu nalijeme po celém povrchu na tvaroh a řezy míša dáme do lednice pořádně zatuhnout (samozřejmě až jak se z čokolády přestane kouřit). Před podáváním samozřejmě pro pohodlí moučník vyndáme z formy (a při podávání nakrájíme právě na ony Míša řezy).

tip a info: lze trochu ubrat z cukru přidávaného do tvarohu pokud máte rádi řezy Míša méně sladké. Čokoládu můžete rozpouštět bez másla a smetany, ale poté se vám poleva při krájení hodně rozláme – v takovém případě horký nůž je povinnost.