Vepřové taštičky vařené na páře

masové taštičky uvařené na páře

Suroviny

těsto: 3 sklenice mouky, 1/2 lžičky soli

masová náplň: 500 gramů mletého vepřového (dobré je například z plecka nebo libovější krkovice), 1 pórek, 2 stroužky česneku, pažitka, kousek zázvoru, bílý pepř, sojová omáčky

Recept

Mouku v misce promícháme se solí a přilijeme k ní přibližně sklenici až půl druhé sklenky horké vody. Hned začneme lžící zpracovávat. Když už není moc horké, zpracováváme dál rukou, dokud se nezačne odlepovat od krajů. Pak těsto přeložíme na pomoučený vál a pokračujeme ve zpracovávání, dokud není hezky hladké. Přikryjeme ho utěrkou a necháme ho odstát půl hodiny.

V mezičase si nachystáme masovou náplň. Bílou část pórku velmi jemně nakrájíme. Česnek utřeme. Zázvor a pažitku co nejjemněji nasekáme. Připravenou zeleninu smícháme s mletým masem, třemi lžícemi sojové omáčky a bílým pepřem.

Na válu rozválíme těsto na co nejtenčí plát. Z něho vykrájíme sklenicí kolečka. Zbylé těsto posbíráme, zpracujeme, znovu vyválíme a uděláme další kolečka. Na střed každého vložíme malou porci vepřové náplně. Okraje potřeme vodou a taštičky zalepíme. Na páře je vaříme přibližně deset minut, dokud těsto není měkké. Horké taštičky rovnou podáváme.

modifikace: Někdo místo vaření na páře je vaří normálně ve vodě nebo… v dobrém vývaru. Zvláště ta druhá varianta stojí za vyzkoušení. Při klasickém vaření by se měly dělat přibližně pět minut, pak je jen vybereme nebo slijeme a necháme okapat.