Vietnamské taštičky

Vietnamské taštičky s masem

Suroviny

těsto: cca 140 gramů hladké mouky

náplň: 350 gramů mletých kuřecích stehenních řízků, sklenička jemně nasekaného čínského zelí, 2 shiitake houby, dvě lžíce nasekané pažitky, 1 lžíce rýžového vína (nebo suchého cherry), 1 lžíce sojové omáčky, sůl, bílý pepř

Recept

K těstu přilijeme šedesát až sedmdesát mililitrů vody a vypracujeme nelepivé těsto. Pozor, může to trvat i více než deset minut. Zvláště pokud s výrobou takového těsta nemáme zkušenost. Přikryjeme vlhkou utěrkou a odložíme na půl hodiny do lednice.

Shiitake houby nasekáme na jemno. Pokud je máme sušené, musíme je dostatečně včas předtím namočit. Smícháme suroviny na náplň a jemně ji osolíme a ochutíme bílým pepřem. Také odložíme na chvíli do chladu.

Těsto rozdělíme na dvě části a z každé uděláme váleček tlustý dva a půl centimetru. Nasekáme dvacet stejných koleček, která rozválíme na jemně pomoučeném válu na placku o průměru přibližně deset centimetrů. Na každou dáme vrchovatou lžíci náplně, kraje jemně potřeme vodou a slepíme. Vaříme na páře rozložené tak, aby se vzájemně nedotýkaly, přibližně deset minut. Podáváme se sojovou omáčkou nebo vhodným dipem.