Krkovička na grilu

Krkovička upečená na griluSuroviny

1 kilogram krkovice bez kosti, sůl, sladká paprika, dva stroužky česneku, tymián, oregáno, drcená semínka hořčice, celý pepř, třtinový cukr (med)

Recept

Krkovičku nakrájíme na tlustší plátky. Koření promícháme se solí (lžičku od každého nadrceného). Přidáme prolisovaný česnek a cukr. Směsí potřeme z obou stran každý kousek masa. Krkovici dáme do misky, zalijeme deckou až dvěma oleje, promícháme a odložíme do chladu alespoň na dvě hodiny. Maso vyndáme dostatečně včas před grilováním, abychom ho nepekli studené. Pláty krkovičky položíme na rozpálený gril a ugrilujeme je z obou stran. Doba pečení závisí na tloušťce masa, jeho teplotě, rozpálenosti grilu a samozřejmě na chuti. Někdo rád maso hezky šťavnaté a někdo jiný úplně propečené. Obecně se říká, že ideál je kolem pěti minut z každé strany. Po dogrilování krkovičku necháme ještě dvě tři minuty odpočinout.

info: Pozor, nejlepší je krkovičku nenaklepávat. Ano, dělalo se to desítky let, ale maso je mnohem chutnější, když ho před grilováním necháme jen tak a nerozbíjíme ho na placku. Při pečení by přišlo o většinu šťávy.