Smažený vepřový řízek z krkovičky

řízek z vepřové krkovičky s bramborovou kaší1/2 kilogramu vepřové krkovice, sůl, pepř, vejce, mléko, strouhanka, hladká mouka, olej

Vepřovou krkovičku nakrájíme na přibližně dvoucentimetrové řízky. Jemně je osolíme a opepříme z obou stran a pořádně rozklepeme – aby zdvojnásobily svou velikost. Pak je necháme odstát, dokud nemají pokojovou teplotu a obalíme je v tak zvaném trojobalu. Čili nejdříve v hladké mouce, pak ve vajíčku rozšlehaném s trochou mléka, pepře a solí a nakonec ve strouhance – kdo má raději tlustý křupavý obal, může vepřové řízky ještě po strouhance znovu namočit do vajíčka a strouhanky. Pak už je jen usmažíme na pánvi s rozpáleným olejem z obou stran do zlatova – přibližně tři až čtyři minuty každá strana. Řízek z krkovičky podáváme s vařeným bramborem nebo bramborovou kaší.

info: Samozřejmě pokud pracujeme s vepřovou krkovičkou, která nebyla předtím v lednici a má pokojovou teplotu, tak ji nemusíme nechávat chvíli odstát – řízky, které bychom dávali na pánev rovnou z ledničky více nasáknou tukem a hůře se smaží.