Avgolemono

6-7 skleniček kuřecího vývaru, 1/2 skleničky drobnějších těstovin, 3 vejce, šťáva ze 2 citronů, sůl, čerstvě nadrcený pepř, několik plátků citronu na ozdobu

Těstoviny uvaříme ve vývaru podle návodu. Když jsou uvařené, vývar odstavíme. Vajíčka ušleháme spolu s citronovou šťávou a lžící studené vody. Pak postupně přimícháme tří lžíce horkého vývaru, vejce vlijeme do polévky, okořeníme solí a pepřem a promícháme. Ihned polévku podáváme ozdobenou plátky citronu.

5 komentářů u „Avgolemono“

  1. kdybych podle tohoto receptu se řídila a neznala co to je ovgolemono, tak mám jen uvařené drobné těstoviny s nějakým kuřecím vývarem, ale to tak přeci není!! Nedělej tu Řeckům ostudu, nebo si opravdu myslíš, že se to dělá takhle?? Napiš (ne pro mě) jak se to přesně dělá- hlavně nezapoměn na postup.

  2. Každý recept má desítky různých variant, a to, že Avgolemono je zjednodušeně slepičí vývar s vejcem a citronem je fakt. Vždy můžete přece v komentáři přidat svoji verzi. Podívejte třeba na Labužníka, ejhle co tu máme ? Slepičí vývar s vejcem a citronem 🙂

  3. Vařím 20 let a je vidět, že se člověk pořád učí. Co je to za nápad lít citron do vývaru? Nějak to nechápu. Zásaditých potravin je málo. Na co je dobré okyselit suprový kuřecí vývar? Prosím o vysvětlení..

  4. Na co je to dobré? No odpověď je jednoduchá, abyste ochutnala jaké polévky jedí v Řecku. Opravdu vývar kyselí citronovou šťávou.

  5. lído citron je zasaditý!

Komentáře nejsou povoleny.