Dračí lečo

100 gramů cibule, 150 gramů zelené papriky, 150 gramů rajčat, 150 gramů klobásy, 100 gramů hub, 60 gramů hrášku, 50 gramů uzené slaniny, 8 křepelčích vajec, 1 lžička sladké papriky, 1 stroužek česneku, sůl, špetka pálivé papriky

Cibuli nasekáme na drobno, taktéž rajčata a papriku nakrájíme na proužky. Klobásu spaříme, oloupeme a taktéž nakrájíme. V osolené vodě uvaříme na tvrdo křepelčí vajíčka. Česnek rozmačkáme a hrášek rozmrazíme nebo pokud máme ještě v luscích (lepší) tak vylouskáme. Na pánvi osmažíme nakrájenou slaninu a cibuli. Přidáme papriku, osolíme a osmažíme pět minut. Odstavíme, zasypeme mletou paprikou, zalijeme cca 100 ml vody, vrátíme na oheň a vaříme až do vyvaření vody. Přidáme nakrájené houby, hrášek, česnek, rajčata, křepelčí vejce a klobásu. Vše ještě 5 až 10 minut podusíme.

4 komentáře u „Dračí lečo“

  1. Co to je za blbost-Krepelci vajicka???? Nestaci vam Slepici????

  2. 1. křepelčí vajíčka dnes nejsou žádnou raritou.
    2. toto je původní maďarský recept na Dračí Lečo, tam se opravdu dávají křepelčí vajíčka.
    3. samozřejmě že je můžete nahradit. vždyť recepty to je jen inspirace pro Vás a ne „jediná možná verze jak se to smí dělat.!

  3. Sice souhlas, ale vzhledem k ceně křepelčích vajec, je to do leča opravdu blbost.

  4. Zrovna dnes jsem viděl je v Bille 30 kč za balení, to už opravdu není milionářská pochoutka. Takže i lečo s nimi lze vyzkoušet.

Komentáře nejsou povoleny.