Klasická drštková polévka

1/2 kilogramu drštěk, sůl, 100 gramů kořenové zeleniny, 60 gramů másla, 80 gramů mouky, 2 zrnka pepře, zázvor na špetku nože, stroužek česneku, petrželka, majoránka, 120 gramů uzeného masa, jíška

Dršťky opereme, posypeme moukou, v ní dobře vymneme, vypláchneme ve studené vodě, potom vymneme v soli a znovu vypereme ve vodě. Spaříme je, vypláchneme ve studené vodě a dáme vařit. Za půl hodiny slijeme vodu, na dršťky nalijeme čistou studenou vodu, osolíme a uvaříme do měkka. Měkké dršťky nakrájíme na nudličky. Mezi vařením k nim přidáme na kolečka nakrájenou kořenovou zeleninu a na kostičky nakrájené uzené maso.  Procezenou polévku zahustíme jíškou, přidáme do ní utřený se solí česnek, pepř, majoránku, špetku zázvoru, nasekanou zelenou petrželku, nakrájené dršťky, uzené maso a polévku ještě trochu povaříme.

2 komentáře u „Klasická drštková polévka“

  1. NEVÍM ALE DRŠTKOVOU POLEVKU BEZ PAPRIKY ABY TO MĚLO CHUT A BARVU TO BY NEBYLO ONO

  2. Informace pro všechny, tato dršťková polévka je původní český recept přinejmenším 100 let starý. Máte nějakou jinou definici pro klasičnost, mně stoletá historie stačí ? Ano, není tam paprika, no a co? Mohlo se dělat několik variant a nebo gulášovka s přihozenými dršťkami vytlačila původní recept.

    Doporučoval bych všem internetovým pseudopohlreichům trochu skromnosti ve verdiktech (to není na Fialu ale na ty jiné mudrlanty co už zde nejsou).

    Nevěříte, víte lépe ? Znáte jméno Rettigová, to je ještě více než sto let http://www.royalmenu.cz/index.php?akce=detail&menu=recepty&submenu=rettigova&id=2645

Komentáře nejsou povoleny.