Klokaní guláš

Klokaní guláš s knedlíkem

Suroviny

500 gramů klokaního masa, olej, 2 cibule, chilli paprička, sladká paprika, sůl, pepř, nové koření, bobkový list, hladká mouka, česnek

Recept

Klokaní maso nakrájíme na stejnoměrné kostky a naložíme je na několik hodin do oleje smíchaného s velmi jemně nasekanou chilli papričkou a prolisovaným půl stroužkem česneku. Obě cibule nakrájíme na kostičky. Cibulku zpěníme na oleji (k čistému přidáme i trochu toho z marinování), přidáme klokana, zatáhneme ho. Hrnec stáhneme z ohně a rozmícháme lžíci sladké papriky promíchanou s půl druhou lžící mouky. Vrátíme na sporák a za stálého míchání půl minuty opražíme. Zalijeme horkou vodou, zamícháme, přidáme bobkový list, nové koření, pepř, sůl a pod pokličkou na mírném ohni dusíme do měkka. Do téměř hotového guláše vmícháme ještě prolisovaný česnek a povaříme už jen pár minut. Podáváme s přílohou podle chuti, klasický knedlík se hodí velmi dobře i k tomuto exotickému masu.

zajímavosti: Klokan je velmi jemný a chutný. Vzdáleně možná trošku připomíná vepřové, ale toto srovnání hodně kulhá. Má málo tuku, nízký obsah cholesterolu a obsahuje relativně vysoké množství vitamínů a minerálů.