Langoše

2 uvařené brambory, 30 gramů droždí, 1 lžička cukru, 400 gramů mouky, 400 ml mléka, 3 lžičky oleje, sůl, olej na smažení

Droždí rozpustíme ve 100 ml mléka a odstavíme do teplého místo na čtvrt hodiny. Brambory rozemeleme. Mouku nasypeme do mísy, uprostřed uděláme dolíček do kterého nalijeme droždí. Přidáme brambory, olej a vypracováváme těsto do kterého dolijeme ještě trochu mléka. Pak těsto na langoše osolíme a ještě jednou zpracujeme. Posypeme ho moukou, zabalíme do utěrky a necháme v teplém místě přibližně hodinu vykynout. Z těsta odtrháváme kousky, ze kterých formujeme tenké langoše, které smažíme z obou stran do zlatova ve friťáku nebo pánvi s přibližně 6 centimetry oleje.  Langoše podáváme horké – například s olejem s utřeným česnekem, sýrem a kečupem. Langoše jsou jídlo, jehož původ je v Maďarsku.

5 komentářů u „Langoše“

  1. Děkuji za tonto recept. Použil jsem ho, jako slohovou práci – popis pracovího postupu je dokonalý. Jenom bych dodal: „Běda vám jestli dostanu špatnou známku, tak vám podpálím dům“.

  2. Dobrý den, já bych chěla tento recept zkusit akorát nevím, z jaké mouky se to má dělat jestli z hladké polohrubé nebo hrubé… předem děkuji za odpověď……Jinak je tento recept velice dobře napsaný:)

  3. Hladke a dekuji. 🙂

  4. moc dekuji za tento recept pouzila jsem ho jako slohovo praci popis ptracovniho postupu a zaroven jsem si pochutnala na tomo vynikajicim jidle:) dekuji moc

  5. Mamka chtěla langoše doma udělat,ale neznala recept,tak jsem chodila po inťáku a hledala dobrý pracovní postup a díky vám jsem ho našla.THANK YOU.Zatím ahoj.

Komentáře nejsou povoleny.