Slané palačinky s mletým masem

Usmažené palačinky naplněné slanou masovou směsí z mletého

Suroviny

250 gramů vařeného drůbežího masa, 200 gramů žampionů (lze také použít hlívu ústřičnou), cibule, olej, 1/2 litru mléka, 250 gramů hladké mouky, 2 vejce, olej, sůl, pepř

Recept

Nakrájíme si cibulku na drobno a osmažíme ji do zlatova. Přidáme jemně nasekané houby, pořádně osolíme a opepříme. Žampiony nebo hlívu s cibulí podusíme asi deset minut. Vmícháme kuřecí, vypneme sporák, necháme spolu prohřát. Masovou směs s houbami rozmixujeme nebo umeleme. Do mléka nasypeme mouku, přidáme vejce a trochu soli. Rozmícháme do hladka a necháme patnáct minut odstát. Na pánvi potřené olejem usmažíme palačinky. Do středu každé dáme masovou směs, založíme okraje a palačinky zavineme. Nakonec je ještě jednou krátce z obou stran osmažíme do křupava. Slané palačinky podáváme s kečupem nebo tatarkou a nějakým zeleninovým salátem.

info: na přípravu tohoto jídla se skvěle hodí maso, ze kterého jsme dělali například kuřecí vývar. Je možné také experimentovat s různými druhy mas nebo směsí. Dobré je v palačinkách například drůbeží smíchané s hovězím.