Těstoviny s mořskými plody

Špagety s rajčatovou omáčkou s kalamáry, chobotnicí a krevetami

Suroviny

150 gramů mražených mořských plodů (směs krevet, chobotnic, mušlí a kalamárů), 250 gramů špaget, plechovka loupaných rajčat, sůl, pepř, olej, máslo, bazalka

Recept

Mořské plody necháme rozmrznout. Dáme vařit vodu na těstoviny. Mořské plody na rozpáleném oleji je krátce (přibližně čtyři minutky osmahneme). Podlijeme velmi malým množstvím vody, kterou necháme během pěti minut vydusit. Pak přilijeme celý obsah plechovky s loupanými rajčaty a dolijeme trošku vody. Když se omáčka začne znovu vařit, rajské rozmačkáme, opepříme, osolíme a přidáme tlustší plátek másla. Všechno necháme pomalu probublávat. Dáme vařit špagety. Slijeme je. Do špaget přidáme bazalku, minutku povaříme. K rajčatům s mořskými plody přisypeme špagety a vše pořádně promícháme. A je hotovo, těstoviny můžeme rovnou podávat. Podle chuti je lze ještě jemně posypat sýrem.

info: samozřejmě pokud máme čerstvé mořské plody, tak je to ještě lepší než mražená směs. Namixujeme si je pak podle chuti. Místo rajských v konzervě můžeme v sezóně použít čerstvé. Ty ale před vařením musíme spařit a oloupat.