Smažené sajgonky

Sajgonky s koriandrem a salátem

Suroviny

1 kuřecí prsíčko, 20 gramů sušeného jidášova ucha, 1 červená cibule, 1 větší mrkev, 100 gramů rýžových těstovin, rýžový papír, sojová omáčka, sladkokyselá omáčka, celý pepř, olej

Recept

Jidášovo ucho zalijeme vařící vodou a necháme odstát přibližně dvacet minut. Rýžové těstoviny zalijeme vroucí vodou a necháme bobtnat asi pět minut. Obé slijeme, jidášovo ucho nasekáme na jemné kousky. Cibuli pokrájíme nadrobno. Očištěnou mrkev nastrouháme. Kuřecí prso nakrájíme na tenké nudličky a ty ještě nasekáme. Ve woku (v nouzi stačí i normální pánev), rozehřejeme trochu oleje a zprudka osmahneme kuřecí. Po chvíli přidáme cibulku, následně mrkev a jidášovo ucho. Promícháme a chvilku společně smažíme, pak vše ochutíme čerstvě nadrceným pepřem a sojovou omáčkou (sůl nepotřebujeme, omáčka by měla být slaná dostatečně). Přidáme rýžové těstoviny, chvíli prohříváme a náplň do sajgonek je hotova.

Rýžový papír namočíme do horké vody a položíme na talíř nebo pracovní desku. Na vlhký papír rozkládáme náplň do pásu o výšce přibližně půl druhého centimetru od krajů by měl být také volný prostor necelé dva centimetry. Pak už jen založíme okraje a vše zavineme. Odložíme je na půl hodiny. Nakonec závitky v hlubokém oleji zprudka usmažíme. Necháme okapat na papírové utěrce. Sajgonky podáváme se sladkokyselou omáčkou.