Závitky z rýžového papíru s mletým masem

Smažené závitky s mletým masem

Suroviny

rýžový papír, 300 gramů mletého masa, čínské zelí, 1 mrkev, bambusové výhonky, česnek, sojová omáčka, rýžový ocet, olej na smažení, sůl, pepř

Recept

Mrkev očistíme a nakrájíme na nudličky. Kousek omytého čínského zelí jemně nasekáme. Česnek utřeme. Bambusové výhonky pokrájíme. Mleté maso orestujeme na malém množství oleje na pánvičce tak, aby se nám hezky rozdrobilo. Přidáme mrkev, zelí, česnek a trochu bambusových výhonků. Ochutíme rýžovým octem, jemně osolíme, opepříme a zakápneme sojovou omáčkou. Za občasného promíchávání všechno dusíme deset až patnáct minut. Necháme vychladnout. Rýžový papír podle návodu opatrně namočíme a položíme na utěrku. Dáme na něj připravenou masovou náplň, okraje založíme a zavineme tak, aby nám vznikly závitky. Ty ještě usmažíme v hlubším rozpáleném oleji. Po osmažení závitky necháme na papírové utěrce zbavit přebytečného tuku.

info: kolik je domácností, tolik je receptů na náplně do závitků z rýžového papíru. Tento návod může být takovou základní inspirací. Tu se pak dá různými způsoby upravovat a obohacovat. Můžeme je také před smažením obalit v rozšlehaném vajíčku.