Špízy z panenky a bůčku

1/2 kilogramu panenky, 1/2 kilogramu uzeného bůčku, 1/2 kilogramu cibule, 1 červená paprika, 1 žlutá paprika, 3 lžíce oleje, 2 lžíce sojové omáčky, grilovací koření, majoránka, mletý kmín, sladká paprika

Panenku i uzený bůček nakrájíme na větší kostky (jako na špízy, logicky). Do hrnečku si dáme olej, sojovku, grilovací koření, majoránku, kmín a sladkou papriku, pečlivě promícháme a nalijeme na maso, které odstavíme do chladu na přibližně tři hodiny. Papriky zbavíme semínek a nakrájíme na větší kostky. Oloupanou cibuli rozkrájíme na osminky. Grilovací jehly natřeme olejem a postupně na ně napichujeme cibuli, panenku, jednu papriku, bůček, druhou papriku, cibuli, panenku ….. A tak dále. Připravené syrové špízy rozložíme na gril a grilujeme necelou půl hodinu. Během grilování je obracíme aby se nám nespálily. Podáváme je s nějakým dipem podle chuti a zeleninovým salátem.

info: v receptu není sůl, protože jak sojovka tak grilovací koření by měli pokrm dostatečně osolit, navíc uzený bůček je sám o sobě slaný.