Vejce na tvrdo

vejce, voda

Do vařící vody vložíme syrová vejce a na mírně ztlumeném plameni vaříme přibližně devět minut. Bílek a žloutek by měly být tvrdé. Takto upravená vejce můžeme jíst samotná například na pečivu s máslem nebo je používáme při přípravě různých jídel.

20 komentářů u „Vejce na tvrdo“

 1. Kolik minut je potřeba aby vejce byli takzvaně „na hniličko“?

 2. Tam hraje strašně moc faktorů. Obecně na měkko by měly být vejce na jeden Otče náš (čili zhruba napočítejte do devadesáti) poté co se voda začne vařit, stačí přidat dalších deset dvacet vteřin a máte je na hniličko. Problém ale udělají vejce téměř zmrzlá nebo naopak pokud dáme vařit vejce z tepla (já například je na chvíli před vařením dám do vody ať se přizpůsobí teplotě). Je to opravdu velmi závislé na cviku. Vejce na tvrdo zvládne každý, vejce na měkko (a i na hniličko) už jen ten kdo kuchyň má rád.

 3. jak dlouho se má vařit vejce na tvrdo?

 4. mám prosbu,když jsou ty velikonoce -co proto udělat,aby skořápka nepraskla,pak to vypadá škarede,popraskaná vejce.Děkuji mnohokrátá,krááásný velikonoce ,hodně zdravíčka Monča

 5. Doporučuje se přidat trochu soli do vody a vody mít jen tolik, kolik stačí na pokrytí vajec, plus mírný plamen.

 6. Tak ted uz pobublava voda. Jdu na ne. O nic nejde – mam je do tunakovy pomazanky. Zabubla to–napalim je tam—necham 9minut a kdyz to nevyjde,tak to vemu prez hmozdir. Pomazanka bude krupankovat.

  Kazdopadne diky za tipy

 7. Já dávám vejce do hrníčku se studenou vodou který zahřívám.Když se voda začne vařit od té chvíle za sedm minut by měla být vejce na tvrdo. Sůl do vody neuškodí snad by mohlo jít lépe loupání skořápky, která někdy nejde oddělit.

 8. Na oddělení skořapky je nejlepší dáti vejce zchladit do studene vody a loupat zastudena, voe!

 9. největší vychytávka na loupání je fouknout pod tu blánu, která je pod skořápkou, pak to jde samo…většinou…

 10. Při vaření vajec na různé stupně hraje taky roli jejich velikost – já používám min. velikostní třídu L a výš, protože Mka jsou jak od holubů. Jinak – aby vejce při vložení do vařící vody nepraskala, stačí je na širším vrcholku, kde je pod skořápkou ta vzduchová bublina propíchnout třeba špičkou malých nůžek. Žádná sůl a podobné blbosti do vody není potřeba. Vejce na měkko vařím 4 minuty od vložení do vroucí vody, na hniličku 5,5 až 6 minut a na tvrdo těch 9, max. 10 minut, pak žloutek šedne na povrchu. U vajíček hmotnostní třídy XL přidávám 20 – 30 sekund. Pokud má někdo rád polotekutý bílek stačí vařit jen 2 minuty. A ještě taková drobnost – čím jsou vejce starší, tím rychleji jsou hotová. Uvedené časy platí pro relativně čerstvá vejce, kde do uplynutí doby minimální trvanlivosti zbývají ještě ca. 2 týdny.

 11. Vajíčka mi krásně ruply hned při vložení do vařící vody ^^ co už … příště je propíchnu mrchy

 12. Nedávejte je pak hned z lednice a pak neprasknou a uvaříte je na tvrdo. A nebo dejte vejce do vody ještě před varem.

 13. Lepší je dát vejce do studený vody 😉

 14. kolik minut se vaří na tvrdo???

 15. To myslíte vážne 🙂 Přímo recept to uvádí.

 16. slišel sem ze kdyz se do vody nasipe cukr, tak skorapka nepraskne, skusil sem to a fak to neprasklo ani kdyz sem to varil 15 minut

 17. Na menším plamenu vejce na tvrdo mi nepraskly nikdy.

 18. můj manžel mi vždycky stáhne plamen tak, že se přestane voda vařit. já mu tvrdím, že se pak vejce neuvaří na tvrdo, nevěří mi. co myslíte Vy? jana

 19. Jestli už je vroucí voda, tak stáhnout je samozřejmě možné, ale nejlogičtější je zároveň přidat pokličku. Bez toho se uvaření protáhne, ale nakonec to natvrdo bude také.

 20. Tak já si myslím ,do vody sůl a musíme vodu povařit,potom stáhnout plamen 9 minut.Cukr zkusím

Komentáře nejsou povoleny.