Segedínský guláš

1/2 kilogramu vepřového bůčku nebo vepřové plece, sádlo (lze nahradit olejem, ale správný guláš by měl být na sádle), 100 gramů cibule, 1 dl mléka, 1/2 dl smetany, 400 gramů kysaného zelí, hladká mouka, mletá paprika, kmín, sůl, voda

Opláchnutý a osušený bůček nakrájíme na kostky (maso pro segedín je lepší když není stoprocentně libové – můžete to zkusit z kýty, ale opravdu to není dobré), vložíme do předem připraveného paprikového základu (na sádle osmahlá cibulka zasypaná paprikou, kterou vmícháme mimo oheň), přidáme sůl, kmín a dusíme pod pokličkou do poloměkka. Do poloměkkého masa přidáme zelí (pokud máme rádi hodně kyselý segedín, tak neproplachujeme jen slijeme většinu vody, pokud nemusíme až tak kyselý tak dle potřeby propláchneme), zalijeme vařící vodou, aby maso a zelí nebylo úplně zakryté, přikryjeme a dusíme ještě čtvrt hodiny. Poté zahustíme světlou jíškou z mouky, důkladně promícháme a za občasného míchání dusíme do měkka. Bezprostředně před koncem zalijeme mlékem a smetanou a segedínský guláš již jen krátce povaříme.

1 komentář u „Segedínský guláš“

  1. Přiznám se, že segedín je má největší láska – jen já používám nejčastěji plec a ne bůček a hlavně mi v tom receptu chybí jedna základní surovina. A tou je božský česnek – dávám několik rozpůlených stroužků k zelí. A to bezpodmínečně český, čínského bych tam musel nasypat pytel aby to bylo poznat.

Komentáře nejsou povoleny.