Vepřové ledvinky se slaninou

Vepřové ledvinky na slanině

Suroviny

4 vepřové ledvinky, 100 gramů uzené slaniny, jedna střední cibule, sladká paprika, pálivá paprika, hladká mouka, kmín, sůl, pepř

Recept

Vepřové ledvinky opláchneme, očistíme, rozřízneme podélně a zbavíme močovodů a bílých kousků tuku. Několikrát je pořádně vypláchneme v horké vodě. Někdo je doporučuje ještě na nějaký čas namočit do mléka, aby je zbavil pachu, ale ve skutečnosti je to jen psychická berlička. Pořádné omytí opravdu stačí a rozdíl mezi namočenými v mléce ledvinkami a těmi nenamočenými na talíři fakt nejde poznat.

Nakrájíme je na nudličky nebo kostičky, jak kdo má rád. Slaninu nakrájíme na drobné kostičky a rozpustíme na pánvi. Nasekanou cibulku osmahneme do zlatova. Přidáme ledvinky a ze všech stran je osmažíme. Zaprášíme přibližně lžící hladké mouky. Promícháme, přidáme půl lžíce sladké papriky, pár špetek pálivé papriky, odstavíme, promícháme a podlijeme trochou vařící vody. Pořádně zamícháme. Přidáme kmín a čerstvě nadrcený pepř. Dusíme pod pokličkou dokud ledvinky nejsou měkké. Nakonec je podle chuti dosolíme. Podáváme s vařenou rýží nebo houskovým knedlíkem.