Višňový čokoládový koláč

250 gramů másla, 400 gramů mouky, 4 vejce, 2 sklenice cukru, 1 vanilkový cukr, 1 prášek do pečiva, 1 kilogram vypeckovaných višní, 2 lžic moučkového cukru, 2 lžíce bramborové mouky, 50 gramů hořké čokolády, olej, strouhanka

Máslo si opatrně rozpustíme v hrnečku (nesmí začít prskat) a rozmícháme v něm cukr. Necháme trochu vychladnout, poté přidáme žloutky a rozmixujeme. Přisypeme mouku smíchanou s vanilkovým cukrem a práškem do pečiva a pečlivě rozmícháme. Z bílků si ušleháme tuhou pěnu, kterou jemně spojíme s těstem. Do těsta na višňový koláč přidáme rozdrobenou či na hrubo nasekanou čokoládu. Plech vymažeme a vysypeme strouhankou. Poté do něj nalijeme těsto na koláč. Z višní slijeme případně nadbytečnou šťávu (do skleničky a vypít ne vylévat), promícháme je s moučkovým cukrem a bramborovou moukou a naklademe je na těsto. Višňový čokoládový koláč pečeme v troubě rozpálené na 180 stupňů přibližně padesát minut. Před podáváním posypeme moučkovým cukrem.

tip: množství cukru se vám může zdát velké, ale nejdříve vyzkoušejte tento postup na višňový koláč, než začnete ubírat. Višně jsou totiž hodně kyselé a cukr pohltí.

3 komentáře u „Višňový čokoládový koláč“

  1. nevím jak to vypadá:-(

  2. Mam to hrozne huste .myslim to cesto

    • Zvláštní, zkuste přidat maličko mléka

Komentáře nejsou povoleny.