Nejlepší kuřecí pikantní nudličky

Pikantní kuřecí nudličky1/2 kilogramu kuřecího masa bez kůže a kosti (ideální je stehenní řízek, často se používá i prsní), 3 různobarevné papriky, 1 střední cibule, 5-8 kyselých okurek (podle velikosti), jemně pikantní kečup, chilli, pepř, sůl, cukr, oregano, bazalka, olej, sojová omáčka

Na troše oleje si zesklovatíme jemně nasekanou cibulku. Pak k ní přihodíme na tenké nudličky nakrájené kuřecí maso, za stálého míchání je necháme zatáhnout a přidáme k nim nakrájenou papriku (samozřejmě bez stopky a semínek). Zamícháme, řádně prolijeme sojovkou, opepříme, posypeme chilli, zamícháme a podlijeme malým množstvím vody. Přidáme oregano a bazalku a vše spolu pod pokličkou podusíme tak deset minut. Přilijeme kečup, zamícháme, vaříme dalších pět minut, pak přihodíme na kostičky nakrájené kyselé okurky, a když už jen přejdou varem, tak všechno ochutnáme a podle potřeby případně doladíme solí a nebo cukrem a nebo pepřem či vším najednou – pokud ještě dochucujeme, necháme pikantní nudličky ještě minutu vařit. Podáváme s rýží nebo bramboráčky či v bramboráku.

info: a proč jsou nejlepší? 🙂 Připravují se bleskurychle a navzdory použitému kečupu opravdu celkem dobré – výsledek samozřejmě ovlivňuje jeho kvalita, ale chuťově je tato směs lepší s dobrým kečupem než s kvalitním čistým rajčatovým pyré nebo rozmačkanými rajčaty.