Pikantní kuřecí křídla smažená v troubě

Smažená kuřecí křídla v troubě - pikantní verze10 kuřecích křídel, 1 stroužek česneku, sladká paprika, chilli, pepř, hladká mouka, olej, sůl

Kuřecí křídla opláchneme a pokud je potřeba, tak ještě očistíme od zbytku brků. Přeložíme do mísy. Do oleje vymačkáme dva stroužky česneku, nadrtíme trochu pepře, přidáme špetku chilli a dvě špetky soli. Směs rozmícháme, nalijeme na křídla a ty pořádně česnekovou marinádou obalíme. Přikryjeme poklicí a odložíme alespoň na hodinu do lednice. Čím déle kuřecí křídla poleží, tím více projdou vůní a pálivostí surovin (na druhou stranu není nutno přehánět, přes noc je rozumné maximum). Do misky s hladkou moukou dáme lžíci sladké papriky, lžičku chilli, nadrcený pepř, sůl a všechno promícháme. Mouku nasypeme do mísy s křidélky, přiklopíme ji víkem nebo talířem a půl minutky až minutu všechno pečlivě protřepáváme – zleva, zprava, shora, dolů a to samé zopakujeme i talířem dolů. Plech potřeme olejem a rozložíme na něm nachystané maso. Vložíme do trouby rozehřáté na sto osmdesát pět stupňů (s ventilátorem) a pečeme přibližně čtyřicet minut. Podáváme s pečivem nebo zeleninovým salátem nebo bramborovou kaší či vařeným bramborem.

info: kuřecí křídla jsou krásně smažená a křupavá, není je nutno obracet. Efekt dosáhneme nejen potřením plechu, ale právě olejovou marinádou, na kterou se nalepí kořeněná mouka.