Pečená kuřecí křídla na medu

Pečená kuřecí křídla na medu a česneku podaná s vařenou rýží1 kilogram hezkých kuřecích křídel, 1 lžíce tekutého medu (druh medu mírně ovlivní výslednou chuť křídel, lesní je možná malinko výraznější, ale i z lučního je to dobré), 2 stroužky česneku, pepř, sůl, půl skleničky oleje

K medu přidáme olej, oba vymačkané stroužky česneku a všechno pořádně opepříme a rozumně osolíme. Co nejdokonaleji rozmícháme. Kuřecí křídla opláchneme, dáme do mísy, nalijeme na ně připravenou směs oleje a česneku s medem a ještě vše dokonale promícháme – je to sice mastné, ale lepší je to udělat rukama, abychom měli jistotu, že se suroviny dostaly ke všem křídlům a jejich záhybům. Přiklopíme a alespoň na hodinu (čím déle poleží, tím více projdou medovou marinádou) necháme v chladu uležet. Nachystáme si větší pekáč, který je možno přikrýt poklicí, kuřecí křídla rozložíme po  celém dně (pokud možno by se neměla překrývat) a ještě každé polijeme šťávou co zůstala v míse, kde ležela naložená. Zaklopený pekáč vložíme do trouby rozehřáté na sto čtyřicet stupňů a necháme ho v ní hodinu. Pak ho vytáhneme, kuřecí křídla podlijeme trochou vody a už odklopený ho dáme zpět. Výkon trouby zvýšíme na sto osmdesát stupňů. Po přibližně pěti minutách je polejeme šťávou a po necelých deseti (pozorujeme jak tmavnou, jestli nečernají, je možné je tam nechat) otočíme a dalších pět až deset minut dopečeme – aby chytly barvu i z druhé strany. Pečená kuřecí křídla na medu můžeme podávat s bramorem či rýží politou vypečenou šťávou a nebo jen tak s pečivem.

tip: jestli nechceme přílohu polévat, můžeme si odpustit podlévání. Pečená křídla s medem jsou dobrá, když mají ostrý nádech, proto pepřem nemusíme šetřit a klidně lze k nim přidat ještě chilli.