Rychlá fazolová polévka s klobásou

fazolová polévka s paprikovou klobásou3 konzervy fazolí v rajčatovém nálevu, 300-400 gramů dobré klobásy (např. papriková), kousek špeku, 2 cibule, sladká paprika, pálivá paprika, zakysaná smetana, 6 kuliček nového koření, 3 bobkové listy, sůl, pepř, trocha celerové nati

Rozpustíme si jemně nakrájený špek a na něm zesklovatíme nadrobno nasekanou cibulku. Přidáme pokrájenou klobásu a vše spolu chvilku smažíme. Odstavíme z ohně, zaprášíme lžící sladké papriky a lžičkou pálivé, zamícháme, rozvoníme, vrátíme na sporák a zalijeme horkou vodou. Přidáme nové koření, bobkový list, pepř, trochu soli a celerovou nať (případně místo ní plátek celeru). Všechno vaříme asi patnáct minut. Ve sklenici si rozmícháme kelímek zakysané smetany s teplou vodou a hladkou moukou a všechno do polévky nalijeme. Necháme přejít varem a asi pět deset minut povaříme. Pak si otevřeme konzervy a jejich obsah i s lákem vyklopíme do polévky. Zamícháme, necháme přejít varem, případně ještě osolíme a opepříme a můžeme podávat – na talíři lze fazolovou polévku s klobásou ještě dozdobit kopečkem zakysané smetany.

tip: polévka má nesčetné množství chuťových variací v závislosti na tom, jakou konzervu fazolí použijeme. Z každé je dobrá a lze je různé míchat (např. pečené s chilli a s normálními).