Škvarková pomazánka s vejci

Škvarková pomazánka rozmixovaná s vejci namazaná na rohlíkškvarky vyškvařené z 1 kilogramu syrového sádla*, 3 vejce, 2 kyselé okurky, 1 cibule, majoránka, sůl, pepř, plnotučná hořčice, sádlo nebo olej

Vejce uvaříme na tvrdo a oloupeme. Na malém množství sádla osmažíme dozlatova najemno nakrájenou cibulku. Okurky nakrájíme na menší kousky. Do mísy si dáme škvarky, vejce, okurky, cibuli, hrstku majoránky, velkou špetku čerstvě umletého pepře, dvě lžíce hořčice, špetku soli a všechno ručním mixerem rozmixujeme. Nyní by se ještě škvarková pomazánka s vejci měla ochutnat a případně dokořenit pepřem, solí a hořčicí podle toho, jak to kdo má rád. Pokud nevlastníte tyčový mixér, lze ji ještě snadno připravit v mlýnku na maso i když potom nás čeká výrazně více práce s čištěním. Recept, který by tuto lahůdku dělal bez jednoho či druhého přístroje jsem zatím neobjevil a nějak si ho technicky moc nedokážu představit – sekání vajec nožem na jemno je celkem snadné, ale se škvarky by to musela být strašná rasovina.

tip: Nevíte jak škvařit sádlo? Je to velmi jednoduché a domácí škvarečky jsou vždycky nejlepší (navíc víme, co v nich je a máme jistotu, že se nepotkaly s nějakou chemikálií) – podrobný článek na toto téma najdete zde. Hodně úspěchů při škvaření.