Vepřová pečeně

1 kilogram vepřové pečeně nebo krkovičky, 20 gramů hladké mouky, kmín, sůl, voda nebo vývar z kostí (přibližně půl litru)

Očištěnou, částečně osekanou a omytou vepřovou pečeni osolíme. Do připraveného pekáče vložíme nasekané vepřové kosti, na které položíme posolené maso vnější stranou, posypeme kmínem, zapečeme v rozpálené troubě a podlijeme trochou vařící vody nebo vývaru. Při pečení maso poléváme vlastní šťávou. Když je maso na jedné straně do zlatova, tak ho obrátíme a pečeme za občasného podlévání (občas dolijeme vařící vodu nebo vývar).  Upečené (měkké) maso vyndáme z pekáče, šťávu vydusíme na tuk, zaprášíme moukou, opražíme do hněda, zalijeme vývarem nebo vodou, dobře povaříme a scedíme.

2 komentáře u „Vepřová pečeně“

  1. Mám obavu, že když pečeme větší kus masa (1.5kg) že bude ve výsledku plané, že ho nelze prosolit dokonale. Asi bych udělala skoro do půlky po celé délce zářezy, které bych vysolila, načesnekovala, nasypala do nich kostky cibule a pokmínovala.Nechám 2 dny rozležet. Poradí mi někdo, zda nebude vysušené ? Budu teď péct na rodinou oslavu 3kg krkovice k zelí – chci položit na bůček a péct společně.

  2. Vysušené nebude. Ty zářezy nemusí být tak hluboké, ale neuškodí to, jenže takovýmto naložením, zvláště česnekem, dostanete trošku jiné (ale také samozřejmě výtečné) jídlo.

Komentáře nejsou povoleny.