Candát na portugalský způsob

očištěný candát  (cca 750 gramů), 150 gramů rajčat, 25 gramů cibule, 50 gramů očištěného křenu, 1 dl červeného vína, citrón, rybí vývar (1/2 litru), sůl, 30 gramů kopru

Očištěného a omytého candáta si nakrájíme na porce. Rybí vývar případně podle potřeby osolíme, uvedeme do varu, vložíme porce ryby, pak ještě přidáme na kolečka nakrájenou cibuli, na čtvrtky nakrájené rajčata, na drobno nasekaný kopr a candáta vaříme na mírném plameni asi tak dvanáct minut. Potom k rybě do vývaru vložíme ještě nastrouhaný křen, červené víno a už jen  necháme přejít varem. Porce vylovíme a candáta na portugalský způsob podáváme na talíři politého necezenou šťávou a ozdobeného tenkým kolečkem citrónu.

2 komentáře u „Candát na portugalský způsob“

  1. Pridám recept,ale prominte,ziji v Portugalsku uz 20 let a candát tu není a chren taky ne.Portugalsky candát (lucioperca) jejen v jedné lokalite a je prísne chránen,tak bla bla.

  2. Výtka je to zajímavá, ale mírně irelevantní, název receptu totiž není candát jak se dělá v portugalsku, ale jde o tradiční recept ze staročeské kuchyně, kde se tento způsob úpravy považoval za portugalský (vařit ve vývaru s rajčaty a koprem) a podobný recept například existuje místo candáta se štikou.

Komentáře nejsou povoleny.