Pálivá kuřecí směs

Pálivé kuřecí nudličky s rýží

Suroviny

500 gramů kuřecích stehenních řízků, sklenička kvalitnějšího kečupu, 6 kyselých okurek, 2 papriky, 1 cibule, 2 papričky jalapeňo, tabasco, pepř, sůl, sojová omáčka, tymián, sezamový olej

Recept

Cibuli nasekáme na kostičky. Kuřecí maso nakrájíme na menší kostky nebo na nudličky. Papriku pokrájíme na proužky a kyselé okurky na kolečka, která následně ještě rozpůlíme. Jalapeňos nasekáme. Na sezamovém oleji osmahneme cibulku a přidáme kuřecí maso. Necháme ho zatáhnout. Přidáme pokrájenou papriku a chvilku orestujeme. Zalijeme kečupem, přikápneme lžičku sojové omáčky, opepříme šesti kuličkami čerstvě nadrceného pepře, přikápneme tabasco a dosypeme zarovnanou lžičku tymiánu. Promícháme, podle potřeby trochu podlijeme. Přiklopíme pokličkou a dusíme asi deset minut. Přidáme pokrájenou okurku a jalapeňos. Zamícháme. Po dvou minutách ochutnáme a podle potřeby dochutíme ještě solí a tabascem. Vaříme ještě přibližně pět minut, dokud maso není hotové. Pálivá kuřecí směs se nejčastěji podává s dušenou rýží, ale někdo ji má rád jen tak s pečivem a dá se také dát na topinku a posypat sýrem.

info: rozhodně to není žádná vysoká gastronomie, je to takové rychlé jídlo (inspirované různými hospodskými směsmi z klasických „čtyřek“) a navíc je surovinou kečup. Ale je to ověřené, překvapivě z loupaných rajčat či čistého pyré se nedalo nikdy dosáhnout toho úplně správného výsledku. Stále tam něco chuťově chybělo.